Limited Şirket Avukatı

Bir ya da birçok gerçek ve tüzel kişi tarafından kurulan Türk Ticaret kanunu uyarınca hüküm altına alınan sermaye şirketlerine limitet şirket adı verilir.  Limited şirketlerin kuruluşlarında sermaye ve daha birçok konunun belirlenerek ilerleyen dönemde anlaşmazlıkların yaşanamaması için kurulma aşamasında bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Limited şirket avukatı ise kuruluş sırasında birçok detayı incelikle takip ederek ilerleyen dönemde herhangi bir sorun ile karşılaşılmasının da engellenmesine destek olur.

Limited Şirket Kuruluşunda Avukatlık Desteğinin Önemi

Limited şirketler yasal olan her türlü ticari faaliyeti yapmak için kurulmuş olan firmalardır. Birçok farklı gerçek ya da tüzel kişi tarafından kurulabilen limited şirketin hayata geçişinden avukatlık desteğinin temin edilmesi oldukça önem kazanır. Özellikle limited şirket avukatı teminde kuruluş ile ilgili yeterli bilgiye sahip olan kişilerden yararlanılması yaşanması muhtemel olan sorunlarında giderilmesi aşamasında destek sunmaktadır.

Avukatlık desteğinin alınması ile beraber limited şirket avukatı bazı uygulamalara ve çalışmalara yer açarak firmanın temellerinin sağlam atılması aşamasında yardımcı olur. Limited şirket kuruluşunda avukatlık desteği alınmasının sonrasında da avukattan danışmanlık desteğinin de düzenli olarak edinilmesi herhangi olumsuz durum ile karşılaşılmasının da önüne geçer.

Limited Şirket Kuruluşunda Profesyonel Avukatlık Hizmeti

Limited şirketlerin kuruluşları aşamasında uygulanacak olan hizmetler ile ilgili birçok detay saptanırken aynı zamanda sermaye ile ilgili de birçok arar alınabilir. Bu kararların alınması için kurulan genel kurul toplantısı da avukat eşliğinde gerçekleştirilir. Şirket kuruluşunun ve ana sözleşmenin hazırlanmasını sağlayan avukat ticaret hukuku konusunda da danışmanlık hizmetini sunar. Sermaye artırım ve indirimleri gibi konularda da destek sunmakta olan limited şirket avukat seçiminde ise profesyonel kişilerden yardım alınması önem taşır.

Böylelikle limited şirket kuruluşu hem daha kısa sürede gerçekleşirken hem de temelleri sağlam atılmış olan bir uygulamaya yer açmanın da avantajı elde edilebilir. Bu sebeplerden dolayı limited şirket kuruluşunun yanı sıra sonrasında da ticari hukuk konusunda uzman olan avukattan danışmanlık desteğinin edinilmesi büyük bir öneme sahip olup gerekli olan da bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir