En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında velayet ve nafaka gibi konular Aile Hukuku kapsamında değerlendirilir. Boşanma davaları anlaşmalı olduğu gibi çekişmeli de olabilmektedir. Bu davalarda yapılan en küçük hata ise kişinin hakkını kaybetmesine etki edebilmektedir. En iyi boşanma avukatı ise bu küçük hataların meydana gelmesinin engellenerek kişinin haklarının korumasına destek olur. Bu sebepten dolayı boşanma davalarında profesyonel kişilerden yardım alınması gerekir.

En iyi boşanma avukatı konusunda profesyonel olan olmak ile beraber davanın takibi sırasında özverilidir. Dava sürecinde ise sabır ve güven oldukça önem taşır.

Boşanma Davlarında Etken Olan Durumlar Nelerdir?

Boşanma davalarında birçok durum ve etken davanın sürecinde etkili olmaktadır. Davanın açılış sebebi aile içi şiddeti, şiddetli geçimsizlik, kadına şiddet, cinsel istismar gibi farklı sebeplere bağlı olarak açılabiliyor. Bazı davalar sadece boşanma değil aynı zamanda ceza davası yönünden de incelenebilmektedir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

En iyi boşanma avukatı yaşanan zorlu süreçte sizin yanınızda olarak müvekkilin talep ve isteklerini en iyi şekilde değerlendirerek ihtiyacına cevap bulacak olan çözümlerin yaratılmasında etkili olur. Medeni kanununa göre boşanma sadece hâkimin kararı sonrasında mümkün olmaktadır. Boşanma davası için öncelikle dilekçenin ve istenen tüm evraklar eksiksiz olarak hazırlanarak başvurunun yapılması gerekir. Dilekçe ve istenen evraklar konusunda avukatınızdan destek alabilirsiniz. Tevzi bürosuna ulaşan evraklar ve dilekçe sonrasından hesaplanan harcın ve ödenmesi gereken masraflar sonrasında artık boşanma davası da açılabilir.

Boşanma davası ile ilgili olarak profesyonel desteğin alınması sonrasında dava sonucunun yanı sıra birçok külfet olabilecek olan işlemden de kurtulabilirsiniz. Velayet, nafaka, evlilik iptali, velayet değişikliği, şiddet süresi, şiddet süresinin kaldırılması, mal rejimi gibi birçok konu ile ilgili olarak uzman avukat desteğini almanız önerilir.

Anlaşmalı ya da çekişmeli olan tüm boşanma davalarında her iki tarafından avukatının bulunması karşılaşılabilecek olan hak kaybının önüne geçerken aynı zamanda yaşanması muhtemel olumsuz durumlarda karşı da korunmanızı sağlar. Bunun ile birlikte boşanma sürecinin daha rahat ve daha sorunsuz geçmesi de uzman avukat desteği ile olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir