Anonim Şirket Avukatı

Sınırsız ortak sayısı ile kurulabilen anonim şirketlerin asgari kuruluş sermayesi 50000 TL’dir. Halka arz imkânı da bulunan anonim şirketlerin kurulumu sırasından kuruluş hükümlerinin doğru bir şekilde belirlenerek işleme konulması aşamasında ise anonim şirket avukatı desteğine ihtiyaç duyulur.

Anonim şirketinin kurulumunda ortakların birbirleri ile ya da firmanın genel anlamda yaşaması olası olan sorunların çözümüne yer verilir. Böylelikle ilerleyen dönemde karşılaşılması muhtemel olan sorunlar kuruluş aşamasında giderilmiş olur. Bu aşamada anonim şirket avukatı şirket kuruluşunun yanı sıra ana sözleşmenin de hazırlanmasında etkili olur. Birçok farklı uygulama ve çalışmanın hayata geçirilmesi aşamasında destek olan avukat ilerleyen dönemde de şirketin danışmanı olarak görev yapabilir. Ticari faaliyet göstermekte olan tüm firmaların gerçekleştirecekleri faaliyetlerde danışman avukatlık hizmetini almaları herhangi bir sorun ile karşılaşılma olasılığını da en aza indirir.

Anonim Şirket Kuruluşlarında Sözleşmelerin Hazırlanması

Anonim şirketlerin kuruluşlarında ortaklar arasında gelişebilecek olan sorunların ön görülerek kuruluş aşamasında sorunların çözümlenmesi oldukça büyük öneme sahiptir. Bu öngörüye sahip olan anonim şirket avukatı aynı zamanda ana sözleşme metninin de hazırlanmasında etkin rol oynar. Genel kurul toplantısının yapılarak birçok uygulama ve detayın toplantıda konuşularak gerekli olan içerikleri belirlenen şekilde sunan avukat aynı zamanda izlenmesi gereken yol haritası ile ilgili de danışmanlık görevini yerine getirir. Şirket birleşmeleri, devralma, sermaye artırım ya da azaltma gibi birçok konu anonim şirketi kuruluşunda sözleşme ile beraber hazırlanmanın yanında konular hakkında değerlendirmeler de yapılabilir.

Anonim Şirket Kuruluşundan Profesyonel Destek Almanın Önemi

Şirket kuruluşları son derece önemlidir. Kuruluşta ön görülen bazı detayların ana sözleşme ve kuruluş içeriğine alınması ilerleyen dönem içinde yaşanması muhtemel olan sorunların ise baştan giderilmesini sağlar. Bu sebep ile anonim şirket kuruluşlarında gerekli olan bu detayların belirlenerek hizmetin de istene ölçüde yer almasının sağlanması için avukatlık hizmeti alınabilir. Avukatlık hizmeti alımında ise konusunda uzman olan kişilerden yardım alınması çözüm odaklı bir çalışmanın oluşturulması aşamasında gereklidir. Kuruluş sonrasında da ticari faaliyetler ile ilgili olarak avukattan danışmanlık hizmeti alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir